Veri kurtarma Ve Yedekleme İzmir Yalı iletişim

Veri kurtarma| Veri Yedekleme | Yalı İletişim

Backup (Yedekleme) Nedir?

Yedekleme genel anlamıyla bilgisayar sisteminizi işlevsel yapan Esas birimlerin, üzerinde çalışan yazılımların ve depolanan verilerin, bozukluk, yanılgı ve hasar alması durumunda çalışmaların kesintiye uğramaması için ya da geri dönülemiyecek şekilde kaybolmasını engellemek amacıyla Aniden Çok kopya halinde bulundurulmasını sağlayan dosyalar bütününün başka bir cihaza/ depolama birimine/ sanal sunucuya yüklenmesidir.

Veri yedekleme  Lüzumlu mu? Önemi nedir?

son zamanlarda sisteme dayalı birçadequate ameliye yapıyoruz. Bu tabletimizde, telefonumuzda ve bilgisayarımızda kısaca internete bağlı olduğumuz her aygıt üzerinde mutlaka bir veri alıp, gönderiyor Daimi aygıt üzerinden bir iletişim sağlıyoruz. Bu da oldukça Çok veri alışverişinde kullanılan aygıt her ne olursa olsun küçük ve büyüokay veri alışverişleri kullanılan aygıt üzerinde bir sıokıntı oluşması vaziyetinde şayet veri yedeği yok ise büyüokay problemleri de doğurabilmektedir.  okısaca veri yedeklemeyi açıklayacak olursak etken bir sistem üzerinde çalışan yazılımların, çalışan en nihayet ayarların ve kimi Esas birimlerin rastgele bir trouble çıkması olanağına karşı bir kopya halinde tutulmasıdır. Mevcut olan bu kopya, çalışan sistemi henüz önceki sorunsuz haline döndürmek için çalışma esnasında doğabilecek sorunlarda çalışcan alsoı kurtarmak için kullanılmaktadır. Bu sebepten Ötürü sistem üzerinde problemlerle karşılaşıldığında bu Mesele vakit, Nakit ve Amel gücü gibi birçgood enough kayba sebep olmaktadır.  Bundan Ötürü veri yedekleme işleminin önemi burada devreye giriyor. Belirli aralıklarla veri yedeklemesi yapmak hem Amel gücünün azalmasında hatta problem hatıranda hızlı müdahale için Mühim rol oynuyor.  Düzenli olarak yedeklemek çadequate ehemmiyetlidir. Fiziksel dünyaya değin rastgele bir şey, yedeklerde yakında veya ileri bir tarihte yanılgı verebilirler. İyi bir yedekleme yapmanın parçası da yedeklerin çalışmasından güvenilir olmaktan geçiyor.

Yedekleme Türleri Nelerdir?

Kopya Yedekleme: Sunucu üzerinden alınan seçmiş olduğunuz bütün dosyalarınıza değin yedekleriniz kopya yedekleme olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu yapılan ameliye her dosyanızın yedeklendiği mananına gelmemektedir. Dosyaları Biricik tek Denetim ederek yedekleme işlemini manuel olarak yapanlar için biraz zahmetli fakat sağlam bir yedekleme olacaktır.

Günlük Yedekleme: Aşırı olarak kullandığınız sunucunuz üzerinde verilerinizin önemi her geçen gün için kıymetli ise günlük yedekleme yaparak verilerinizi, Emniyet altına almanız iyi olacaktır. Günlük yedekleme, günlük yedeklemenin yapıldığı gün değiştirilen bütün seçili dosyaları kapsamaktadır.

Farkları Yedekleme: Bu yedekleme türü en nihayet everyday veyahut artan yedeklemeden sonra oluşturulan veya değiştirilen bütün veri dosyalarınızı kapsamaktadır. Normal ve ayrımlı yedeklemenin bir birleşimi uygulanıyorsa dosya ve klasörlerin arka yüklenmesi için en nihayet ayrımlı yedekler Amade olarak bulundurulması verilerinizin güvenliği için oldukça Ehemmiyet taşımaktadır.

Artımlı Yedekleme:: Artan yedekleme sadece normal veya artan yedeklemeden sonra oluşturulan veya değiştirilen dosyalarınızın yedeklendiği dosya türüdür.

Hergün Yedekleme: Bu yedekleme türü seçmiş olduğunuz bütün dosyalarınızı manuel olarak yedek alma işlemi mananına gelmektedir.  Everyday yedekleme üzerine yedeklemeSi Muhtelif disklere ve teyplere depolanabileceğinden dosyaları kurtarmak zor ve vakit alabilmektedir. şayet verileriniz ordinary ve ayrımlı yedekleme bileşenlerini kullanarak yedekleme yapıyor ve Bilhassa verileriniz sık sık değişiyor ise bu yedekleme henüz vakit alacak bir ameliye olmaktadır. Fakat yedeklemesi Çoğunlukla sadece birkaç disk ve teybe depolanacağından Mevcut olan verilerinizi Arka yüklemek henüz basit olacaktır.

Veri nasıl kurtarılır?

Kaybolan bir verinizi geri getirme şansınız tam olarak % 100 mümkün olmasa da en azından bir kısmını geri getirme şansınız vardır. Bunun için farklı yazılımlar kullanılarak denemeler yapılması gerekebilir. Verilerinizi kaybetmemek ve olası herhangi bir problem yaşamamanız için izleyebileceğiniz 3 adım bulunmakta.

  • Yedekleme: Güvenilir bir kurtarmanın en önemli adımı diyebiliriz. Aktif bir şekilde kayıp yaşamadan gerçekleştirilmeli ve düzenli olarak belirli aralıklarda yedekleme yapılmalıdır.
  • Doğrulama: Kayıp yaşamadan önce, yedeklemiş olduğunuz verinin hatasız olduğunun kontrol edilme aşamasıdır. Önemli bir veri kurtarma adımı olmakla birlikte bazı zorluklar ve zaman kullanımını azaltma adına bu işlem kimi zaman kullanıcılar tarafından ihmal edilmektedir. Sorunlarınız büyüyüp sizi yormaması adına verilerinizin hatasız olarak yedeklendiğinin kontrolünü yaparak işlem yapmanız çok daha yararlı olacaktır.
  • Kurtarma: Herhangi veri kaybı yaşadığınız bir durumda yedeklenen sistemin çalışır hale getirilme işlemini kapsamaktadır.

Yukarıda anlattığımız bütün işlemleri izmirde bulabilceğiniz en güvenilir teknik servis olan yalı iletişim ‘de bulabilirsiniz hepinizi bekleriz.

Bizimle İletişime geçin
Siz harikasınız! Garantili , uygun fiyatı ve her şeyden önce sorunsuz yaptığınız için teşekkür ederiz! İlk dizüstü bilgisayar hizmetimden gerçekten memnunum.

Melisa Tuğrul

Bostanlı
Yalı İletişim, dizüstü bilgisayarımı iyi bir fiyatla tamir etmekle iyi iş çıkardı. Dizüstü bilgisayar sorunları olan kim varsa herkese tavsiye ediyorum, size ve tüm müşterilerine mükemmel hizmet verecektir.

Kemal Çelik

Atakent